تاریخ، نحوه پرینت کارت و محل‌ رفع نقص کارت‌ شرکت در آزمون دکتری 1392

ه اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D ) نیمه متمرکز سال 1392می‌رساند که کارت های شرکت در آزمون برای کلیه داوطلبان آزمون مذکور از روز دو‌شنبه مورخ 14/12/1391 براساس مندرجات بند «الف» این اطلاعیه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور: به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D ) نیمه متمرکز سال 1392می‌رساند که کارت های شرکت در آزمون برای کلیه داوطلبان آزمون مذکور از روز دو‌شنبه مورخ 14/12/1391 براساس مندرجات بند «الف» این اطلاعیه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالی می بایستی بر اساس توضیحات مندرج در بند ج اطلاعیه از ساعت 8 الی 12 و 14 الی 17 روز چهارشنبه مورخ 16/12/ 1391 لغایت روز پنج‌شنبه مورخ 17/12/1391 به حوزه های‌ رفع نقص کارت شرکت درآزمون مندرج در جدول ذیل مراجعه نمایند. ضمناً براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون دکتری (Ph.D ) سال 1392در دو نوبت صبح و بعد ازظهر روز جمعه مورخ 18/12/91 در 37 شهرستان مختلف کشور برگزار خواهد شد فرآیند برگزاری آزمون در نوبت صبح راس ساعت 00/8 صبح و فرایند برگزاری آزمون در نوبت بعداز ظهر راس ساعت30/14می باشد. نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص گردیده است. ضمناً سایر اطلاعات دیگر در برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته قابل پرینت و دریافت می‌باشد.


الف‌ - نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون


کارت های‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ از روز دوشنبه مورخ 14 /12/1391 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا کلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ ‌ در آزمون‌، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به سایت اینترنتی سازمان مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات درخواستی یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه نمایند. بنابراین داوطلبان این آزمون برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون ، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.


تذکرمهم : با توجه به برگزاری آزمون دکتری (Ph.D) سال 1392در دو نوبت صبح و عصر، برای داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون مذکور دو کارت شرکت در آزمون در نظر گرفته شده است که داوطلبان لازم است نسبت به پرینت هر دو کارت (نوبت صبح و نوبت عصر) اقدام و برای شرکت در آزمون هر نوبت از کارت مربوط به همان نوبت استفاده نمایند.


ب‌ ـ آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون


آدرس و محل رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون‌کلیه‌داوطلبان برمبنای استان محل اقامت آنان (براساس بند 34 تقاضانامه ) به شرح جدول ذیل می‌باشد.


ج- تذکرهای‌ مهم‌


1-با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون ، چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 2 ، 4 ، 5 ، 6 ،10، 11، 12 ،13و 15 (شامل نام خانوادگی و نام ، سال تولد، شماره شناسنامه ،کدملی ،معدل مقطع کارشناسی ، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد ، موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد ، هیات علمی (مربی آموزشی رسمی)) کارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا تاریخ 19/12/1391 به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و با ورود به قسمت پرینت کارت شرکت در آزمون دکتری(Ph.D ) و ورود به لینک ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند و داوطلبان در صورتیکه نسبت به بندهای 3و 7 (جنس و معلولیت ) کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده نمودند، لازم است در روزهای چهارشنبه مورخ 16/12/ 1391 و پنجشنبه مورخ 17/12/91 از ساعت 8 الی12 و 14 الی17 به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (براساس جدول ذیل ) مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد. ضمنا در خصوص تغییر بندهای 9 و 18 (کد رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون ) هیچگونه تقاضایی پذیرفته نخواهد شد.


2- چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند 14 (سهمیه ثبت نامی )کارت شرکت در آزمون داوطلبان وجود دارد (برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان-سپاه پاسداران ، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ) لازم است برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر تا تاریخ21/12/91به ارگان مربوط مراجعه نمایید(داوطلبانی که ارگان تایید کننده سهمیه آنان بنیاد شهید و امور ایثار گران می باشد لازم است حداکثر تا تاریخ 19/12/91 با مراجعه به قسمت ویرایش کارت شرکت در آزمون دکتری سال 1392 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد نمودن شماره ایثار گری شامل یکی از موارد (کد آزادگی-کد جانبازی-شماره پرونده شهید) اقدام تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان ذیربط، سهمیه برای ایندسته از داوطلبان اعمال و در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.


3- به داوطلبان توصیه می‏شود که مندرجات برگ راهنما را که همراه باکارت شرکت در آزمون بر روی سایت سازمان قرار گرفته است و قابل پرینت می‌باشد دقیقاً مطالعه نمایند و با توجه به شماره داوطلبی مندرج در کارت شرکت در آزمون و بر اساس آدرس حوزه‏های امتحانی که بر روی کارت شرکت در آزمون درج گردیده است حوزة امتحانی خود را شناسائی نمایند.


4-چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس می‌باشد یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و ... می‌باشد ضروری است از ساعت 8 الی 12 و 14 الی 17 روز چهارشنبه مورخ 16/12/1391 لغایت روز پنج شنبه مورخ 17/12/ 1391 شخصاً با به همراه داشتن سه قطعه 4*3 (که در سال جاری تهیه شده باشد) و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (براساس جدول ذیل‌) مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد.


5-داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون ، اصل کارت ملی ویا شناسنامه عکسدار و چند مداد سیاه نرم پر رنگ، مداد پاکن، مدادتراش و سنجاق به همراه داشته باشند. از ورود داوطلبانی که کارت شرکت در آزمون و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه عکسدار) به همراه نداشته باشند به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.


6- از آوردن وسائل اضافی به جلسه آزمون (بجز مدارک مندرج در بند 5 فوق) و هرگونه وسیله ارتباطی ، الکترونیکی، و محاسباتی ( از قبیل تلفن همراه ، پیجر و ماشین حساب) ، کیف دستی، ساک دستی،کتاب، جزوه، اکیداً خودداری نماید. بدیهی است که به همراه داشتن هرکدام از وسایل مندرج دراین بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط برابر آیین نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد.


قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری


ماده 5- تخلفات وجرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:
الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه‌دار.
ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل :
1- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.
2- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون.
3- ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.
ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه‌دار.
د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات.
هـ- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.
و- هرگونه تغییر غیرمجاز سوالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.
ز-افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.
ح- خرید یا فروش سوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.
ماده 6- هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازاتهای زیر را درباره متخلفان دارند:
الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذیربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.
ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (5): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.
تبصره- آراء هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها می‌باشد.
ماده 7- در مورد مشمولان بندهای (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هیأت‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون 10.000.000 ریال تا یک میلیارد (1.000.000.000) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌نمایند.
ماده 8 – ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می‌باشد.
ماده 9- رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌گردد.
ماده 10- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازاتهای مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌نماید. در این صورت موسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود و چنانچه گواهی فارغ‌التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی می‌باشند.
ماده 11- چنانچه با بررسی‌های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلبی و سوابق تحصیلی وی مغایرتهای غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی می‌باشد.
ماده 12- هر موسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت می‌کند چنانچه در تخلفات ماده (5) مشارکت داشته باشد مجوز تاسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسوول آنها علاوه بر محرومیت دائمی از تاسیس و اداره این گونه مراکز به مجازات‌های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌شوند و چنانچه موسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مدیران مسوول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (6) می‌باشد.


تبصره- در مورد آموزشگاههایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی‌العلوم نیز می‌تواند راساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.
درخاتمه‌ اضافه‌ می‌نماید که‌ داوطلبان درصورت لزوم می‌توانند سوال یا سوالات خود را در این خصوص از این تاریخ لغایت روز پنج شنبه 17/12/1391 همه روزه بغیر از ایم تعطیل و در وقت اداری با شماره ‌تلفنهای‌ 99-88923595 یابخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org در میان بگذارند.

 

/ 0 نظر / 48 بازدید