پایگاه استنادی جهان اسلام متخصص ایرانی را دانشمند برتر معرفی کرد

پایگاه استنادی جهان اسلام دکتر ˈفریدون عزیزیˈ متخصص غدد و رییس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به عنوان دانشمند برتر ایرانی انتخاب و معرفی کرد.

 

 

 

 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا: به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، همزمان با برپایی اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی در خارطوم پایتخت سودان، پایگاه استنادی جهان اسلام این متخصص ایرانی را به دلیل سهم بسزایی که در تولید مقالات علمی و فعالیت های علمی داشته است، به عنوان دانشمند برتر ایرانی معرفی کرده است.

پایگاه استنادی جهان اسلام اعلام کرد که بررسی ها نشان می دهد که در کشور ایران، در بین تمامی علوم، اعم از پزشکی و غیر پزشکی، دکتر عزیزی دارای بالاترین میزان تولیدات علمی در بین دانشمندان ایرانی بوده است.

دکترعزیزی در این مورد گفت: پایگاه استنادی جهان اسلام که تولید علم و مقالات دانشمندان جهان اسلام را مورد بررسی قرار می‌دهد، امسال هم مانند چند سال گذشته فهرستی از 10 دانشمند برتر در جهان اسلام را بویژه از میان دانشمندان ایرانی انتخاب کرد. چنان چه دکتر مهدی هدایتی و مهندس ناصر ولایی از دیگر اعضای هیات علمی پژوهشکده و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رتبه­های چهارم و دهم این فهرست بودند.

وی یادآور شد در 30 سال گذشته بیش از 1000 مقاله علمی منتشر کرده ام و تالیفات علمی من از 1000 مورد بیشتر شده است.

دکتر عزیزی در مورد کاربردی کردن تحقیقات علمی در کشور گفت: اکنون تولید علم در ایران به قدری سریع پیش می‌رود که از رتبه 50 یا 60 به جایگاه 17 در بعضی از پایگاه ها و حدود 18 یا 19 در برخی دیگر پایگاه های علمی رسیده ایم. این در حالی است که تنها تولید و انتشار مقاله مورد نظر محققان و سیاستگذاران علم در کشور نبوده است؛ بلکه باید مقالات کاربردی و نتیجه بخش باشند.

براساس این گزارش، رده­ بندی پایگاه استنادی جهان اسلام در سایت این پایگاه به نشانی www.isc.gov.ir قابل دسترسی است.

/ 0 نظر / 42 بازدید