حمایت ویژه رییس جمهوری از طرح کلان اعزام انسان به فضا

رییس پژوهشکده سامانه های فضانوردی سازمان فضایی ایران از حمایت ویژه رییس جمهوری از طرح کلان اعزام انسان به فضا خبر داد وگفت: این طرح تا 10 سال آینده اجرایی می شود و مرحله نخست آن امسال با پرتاب کاوشگر حامل میمون پیشگام آغاز شد.









به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، ˈمحمد ابراهیمیˈ روز چهارشنبه در نخستین هم‌ اندیشی علوم و فناوری زیست‌ فضایی کشور افزود: دستیابی به فناوری اعزام انسان به فضا از جمله طرح‌های مهمی است که در تمام سندهای بالادستی مرتبط از جمله سند جامع توسعه فضا و نقشه جامع علمی کشور مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در طرح کلان اعزام انسان به فضا قدرت حمل سه فضانورد در روز دیده شده است که در مراحل اولیه تنها یک فضانورد در هر پرتاب به فضا اعزام می شود.

ابراهیمی افزود : کسب اقتدار و قرار گرفتن در زمره قدرت‌های فضایی جهان، ایجاد غرور ملی و نمایش پیشرفت‌های علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی در حوزه هوا فضا، ایجاد اهرم بازدارنده در مقابل تهدیدهای دشمنان و بررسی ادامه حیات بشر در فضا جزو مهمترین اهداف عمومی طرح کلان اعزام انسان به فضا است.

ابراهیمی ادامه داد: همچنین اعزام یک یا دو فضانورد آموزش‌دیده از ایران و بازگشت ایمن و سالم آنها از دیگر اهداف مهم این طرح است.

وی دستیابی به فناوری‌های کلیدی کاوش فضایی، ایجاد زمینه برای تحقق طرح‌های کلان ملی نظیر ایجاد آزمایشگاه‌ها، سفر به ماه و اکتشاف کیهان را از دیگر اهداف طرح ملی اعزام انسان به فضا دانست.

نخستین هم‌ اندیشی علوم و فناوری زیست‌فضایی کشور امروز - چهارشنبه - در پژوهشکده سامانه های فضانوردی سازمان فضایی ایران برگزار شد.

 

 

 

دانلود کتاب هوا فضا

/ 9 نظر / 39 بازدید
1

به نام خدا بدون شک و هیچ شبهه ای عیسی یزدان کریمی از ایران و ایرانی و هر مسلمان شناسنامه ایی بیزار است

حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست ارجمند. امیدوارم در ادامه راه این وبلاگ و نیز زندگی موفق باشید. با پنجمین مطلب در مورد «جنّ و اجنّه» در خدمت شما هستم. ********** [گل][گل][گل] «اقسامی از جن و کارهای آنها را بشناسید: غول، سعلاب، أم صبیان، عفریت و ...» [گل][گل][گل] ********** به همراه احادیث بسیار زیبایی که این هفته برای شما آماده کرده‌‌ام. البته توصیه میکنم حداقل بقیه مطالب «صفحه اول» و «صفحه دوم» را هم ببینید. امیدوارم تمام لحظات زندگی را شاد و خرّم باشید. [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

محمدرضا

ادامه سریال عمر گل لاله از شبکه AAA Family پخش میشود... از اونجایی که شبکه جم سریال عمر گل لاله رو نصفه پخش کرد... شبکه ای به نام AAA Family بر روی ماهواره هاتبرد... با فرکانس 11642 / H / 27500 / 3/4 قراره ادامه سریال رو نشون بده... تاریخ شروع : به زودی.....

محمدرضا

تاریخ شروع سریال عمر گل لاله 22 تیرماه ساعت 20:00

فرید

سلام، خوبی تراوین پر طرفدارترین بازی آنلاین دوباره زنده شد. بازی تراوین بزرگترین و پر طرفدارترین بازی آنلاین در ایران مجددا راه اندازی شد. سرور های جدید مجهز به بازی تراوین نسخه 4 می باشند و به تازگی راه اندازی شده اند جهت آغاز بازی و شروع فتوحات جدید هم اکنون بازی را آغاز نمایید.(به آدرس جدید سایت دقت نمایید) http://ts1.traviand.ir هم اکنون می توانید بازی تراوین نسخه 4 را آنلاین و رایگان بازی کنید در صورتی که با این بازی آشنایی ندارید راهنمای بازی را از اینجا بخوانید: http://t4answers.traviand.ir آدرس جدید www.traviand.ir را به خاطر بسپارید.

*

Le message à envoyer : Cela parait bizarre mais ca marche vraiment ! Tu veux voir le portrait de la personne qui t'aime en secret ? Envoie ce message a 10 personnes et rend toi sur la page http://amour-en-portrait.vu.cx/ tu verras afficher le portrait de la personne qui t'aime. Tu risques d'etre surpris(e) ! ( le portrait est ressemblant a environ 90% ).